Precyzyjny wysiew kukurydzy

Perfekcja w każdym ziarnie.

Teilflächenspezifische Maisaussaat

Pomyśl o precyzyjnym siewie kukurydzy.

Czynniki takie jak ekstremalna pogoda, niejednorodne gleby i różny potencjał plonowania, wpływają na każdą roślinę. Dzięki precyzyjnemu wysiewowi możesz zniwelować ich wpływ.

Precyzyjny wysiew kukurydzy to kombinacja danych satelitarnych, fachowej wiedzy o produkcji roślinnej, dobór odpowiedniej odmiany, najnowsza maszyneria i precyzyjna technika siewu.

NEXT Farming to partner, który wspiera Cię w tym procesie. Perfekcja w kazdym ziarnie to nasza myśl przewodnia.

Wprowadzimy cię w nowy sezon kukurydzy i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji.
  

Twoje korzyści:

 • Kompleksowe usługi NEXT Farming
 • Poprawnie dobrane dawki materiału siewnego w poszczególnych strefach plonu: większa wydajność składników odżywczych i mniejsze koszty
 • Optymalny materiał siewny – zmniejszone ryzyko utraty plonu przez ekstremalia pogodowe
 • Jednorodny materiał siewny: bardziej równomierne dojrzewanie i poprawa jakości kiszonki
 • Wzrost plonu

Dzięki współpracy z producentami maszyn, plantatorami nasion, partnerami handlowymi i firmami świadczącymi usługi rolnicze, możemy zaoferować autentyczny i niezależny pakiet korzyści, wraz z doradztwem i opieką

Jeżeli interesuje Cię indywidualna oferta lub chciałbyś umówić się na spotkanie prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 914836072 lub na adres email.

 

Zamów ofertę
Jak to działa?
Screens

Proces stworzenia gotowej mapy aplikacyjnej  i dokładnego rozmieszczenia kukurydzy jest naprawdę prosty. Do jednoznacznej identyfikacji popotrzebujemy konturów pola, dla zaplanowanych powierzchnii. Można wyeksportować je z naszego programu lub łatwo stworzyć np. rysując ręcznie w Google Earth.

 

Dostarczone kontury pola analizujemy przy pomocy map Talking Fields – naszego autorskiego systemu oceny danych satelitarnych. Na podstawie właściwości danej odmiany określamy parametry wysiewu, a oprogramowanie szykuje gotową mapę aplikacji.

 

Gotowe mapy aplikacji można przenieść wraz z całym zaplanowanym zabiegiem na wybrany komputer pokładowy.

 

Doradztwo

NEXT Farming przygotował specjalne algorytmy i procedury do precyzyjnego wysiewu kukurydzy, żeby pomóc Ci w ustaleniu odpowiedniej kombinacji siły materiału siewnego.

Do udanego zaplanowania wysiewu potrzeba tylko trzech rzeczy:

 • Cyfrowe obrysy wybranych pól
 • Mapa bazowa Talking Fields od Next Farming 
 • Zalecana optymalna gęstość siewu odmiany kukurydzy dla danego regionu, używana podczas normalnego wysiewu

Dodatkowo możesz polepszyć wyniki,  podając nam informację o zaplanowanej odmianie kukurydzy. Pozwoli nam to przygotować mapę aplikacji jeszcze dokładniej.

 

Nasza oferta dla rolników:​​​​​​​

Chciałbyś własnoręcznie tworzyć mapy aplikacyjne? Wesprzemy Cię doradztwem i naszymi narzędziami, żebyś mógł przygotować mapy w swoim programie NEXT Farming.

Chcesz otrzymać gotową mapę aplikacji? Udostępnij nam obrysy swoich pól i mapy Talking Fields, oraz wybraną gęstość siewu. My zajmiemy się stworzeniem mapy aplikacji, którą udostępnimy do Twojej dyspozycji.

 

Nasza oferta dla firm świadczących usługi rolnicze:​​​​​​​

 • Doradzamy i wspieramy Twoją firmę podczas wprowadzania klientów w system NEXT Farming
 • Doradzamy podczas tworzenia map aplikacji dla Twoich klientów
 • Na życzenie możemy przejąć tworzenie map aplikacyjnych  i przygotwać je dla Twoich klientów

Nasza oferta dla plantatorów i dostawców materiałów siewnych:​​​​​​​

 • Nasz algorytm można dopasować specyficznie do odmiany i regionu
 • Jeśli prześlecie nam ankietę z charakterystyką odmiany i regionalnymi zaleceniami dotyczącymi średniej gęstości siewu, możemy dostarczyć indywidualną dla danej odmiany regulację krzywej kontrolnej wysiewu.

 

Dla usługi tworzenia map aplikacyjnych obowiązują następujące warunki:

 • Stworzenie map Talking Fields może zająć od dwóch do czterech tygodni

Technika

W celu idealnego wykonania zabiegu na Twoim polu, upewnij się, czy Twój park maszyn jest zdolny do obsługi map aplikacyjnych. Żeby zapewnić jak najwyższą jakość usług, współpracujemy z wiodącymi producentami technologii rolniczej, dlatego w razie potrzeby, możemy uzyskać odpowiednią pomoc dla Ciebie.

Materiał siewny

Oprócz odpowiedniej techniki, ważny jest przede wszystkim odpowiedni materiał siewny i jego odmiana. Ciągła współpraca z plantatorami umożliwia nam wymianę doświadczeń w dopasowaniu odmian i sposobie ich wykorzystywania.

Jeśli sam nie dysponujesz taką technologią, wówczas najlepiej skontaktować się z lokalną firmą, świadczącą usługi rolnicze w celu ustalenia odpowiednich warunków i terminów.

Steenweg

Wielu wykonawców wyspecjalizowało się w tej dziedzinie i oferuje również kompletny serwis i doradztwo. Jeżeli współpracujesz już z którymś z nich, chętnie podejmiemy z Nim współpracę.

Udało nam się Cię zainteresować?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Przeanalizujemy Twoją specyfikację i życzenia oraz przygotujemy dla Ciebie odpowiednią,  spersonalizowaną ofertę.

Mapy aplikacyjne tworzymy specjalnie na potrzeby Twojego gospodarstwa za pomocą naszego NEXT Application Map CenterLIVE. Z tego powodu pomocna jest wcześniejsza rejestracja w NEXT FarmingLIVE i założenie tam gospodarstwa.

Jeśli potrzebujecie pomocy w tym zakresie, znajdziecie tutaj kilka pomocnych wskazówek - w przeciwnym razie nasz zespół wsparcia chętnie odpowie na wszelkie pytania. Chętnie zaoferujemy możliwość zlecenia wykonania (zewnętrznej firmie) dokumentacji siewu w sposób przejrzysty i automatyczny. Po wypełnieniu formularza ofertowego, otrzymasz od nas ofertę specjalnie dostosowaną do swoich potrzeb.

 

Wysyłając ten formularz, potwierdzam, że zapoznałem i zgadzam
się z polityką ochrony danych osobowych FarmFacts Gmbh

Pola zaznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia